Пријава кандидата за 1. конкурсни рок 2022/2023

Број:01-310/22
Датум:02.06.2022.године
Крушевац

На основу члана 98. Закона о високом образовању ("Сл. гласник РС", бр. 88/2017, 73/2018, 27/2018 - др. закон, 67/2019, 6/2020 - др. закони, 11/2021 - аутентично тумачење, 67/2021 и 67/2021 - др. закон), члана 56. став 1. тачка 19. Статута Академије васпитачко-медицинских струковних студија бр.01-591/19 од 29.11.2019. године и Одлуке о броју студената за упис у прву годину студијских програма основних струковних студија који се финансирају из буџета Републике Србије за академије и високе школе струковних студија чији је оснивач Република Србија у школској 2022/2023 години 05број:612-4171/2022 од 26. маја 2022. године, председник Академије васпитачко-медицинских струковних студија, расписује:

К О Н К У Р С

ЗА УПИС СТУДЕНАТА У ПРВУ ГОДИНУ ОСНОВНИХ СТРУКОВНИХ СТУДИЈА - ШКОЛСКЕ 2022/23. ГОДИНЕ

Академија васпитачко-медицинских струковних студија уписује у прву годину основних струковних студија у одсеку Крушевац:

• Васпитач деце предшколског узраста - 50 студената који се финансирају из буџета и 100 самофинансирајућих студената,
  • Домски васпитач - 5 студената који се финансирају из буџета и 25 самофинансирајућих студената,
  • Васпитач деце јасленог узраста - 5 студената који се финансирају из буџета и 25 самофинансирајућих студената,
За упис у I годину основних струковних студија могу да конкуришу кандидати који имају средње образовање у четворогодишњем трајању.

ПРOВЕРА ЗНАЊА (ПРИЈЕМНИ ИСПИТ)

Сви кандидати који конкуришу за упис на прву годину основних струковних студија
подлежу провери склоности и способности (говорних, музичких и физичких) и полажу пријемни испит.
Резултати постигнути на овој провери имају елиминаторни карактер.
Кандидати који конкуришу подлежу провери знања (пријемни испит) и полажу:

• тест из српског језика и књижевности и
  • тест из опште културе и информисаности
Пријемни испит се полаже на српском језику.

МЕРИЛА ЗА УТВРЂИВАЊЕ РЕДОСЛЕДА КАНДИДАТА
Утврђивање редоследа кандидата за упис на студијске програме врши се на основу следећих мерила:
  • општег успеха постигнутог у средњој школи
  • резултата постигнутог на пријемном испиту.
Избор кандидата врши се према збиру бодова који се остваре на основу успеха у средњем образовању и успеха на пријемном испиту.
Општи успех у средњем образовању вреднује се тако што се збир просечних оцена из свих предмета у свим разредима множи са два. По том основу кандидат може стећи најмање 16 бодова, а највише 40 бодова. Општи успех у средњој школи рачуна се заокруживањем на две децимале.
Резултат који кандидат оствари на пријемном испиту оцењује се од 0 до 60 бодова (30 бодова из српског језика и 30 бодова из теста опште културе и информисаности).
Кандидатима који су као ученици трећег и четвртог разреда средње школе освојили једно од прва три појединачна места на републичком такмичењу које организује Министарство просвете или на међународном такмичењу из предмета који се полаже на пријемном испиту,признаје се да су постигли максималан број бодова из тог предмета.
Максималан број бодова који се може освојити по оба основа је 100.

НАЧИН ИЗБОРА КАНДИДАТА
Избор кандидата обавља се на основу: резултатa постигнутог на пријемном испиту и општег успеха из средњег образовања, а на основу ЈЕДИНСТВЕНЕ РАНГ ЛИСТЕ за сваки студијски програм, која се сачињава према укупном броју бодова сваког кандидата, по утврђеним мерилима.
За упис на студије утврђује се прелиминарна ЈЕДИНСТВЕНА РАНГ ЛИСТА за студенте који се финансирају из буџета и оне који плаћају школарину. Услов за рангирање кандидата на ЈЕДИНСТВЕНОЈ РАНГ ЛИСТИ је полагање пријемног испита. Место на ЈЕДИНСТВЕНОЈ РАНГ ЛИСТИ и број укупно постигнутих бодова одређују да ли кандидат може бити уписан у прву годину студија, као и да ли ће бити финансиран из буџета или ће плаћати школарину.
Кандидат може бити уписан на терет буџета ако се налази на јединственој ранг листи до броја одобреног за упис кандидата на терет буџета, који је одређен конкурсом и има најмање 51 бод.
Кандидат који плаћа школарину може бити уписан уколико се на јединственој ранг листи налази до броја одобреног за упис кандидата који плаћају трошкове студирања, који је одобрен конкурсом, и има најмање 30 бодова.
При избору кандидата узимају се у обзир само докази који су поднети у року предвиђеном за пријављивање на конкурс.
Уколико два или више кандидата на привременој ранг листи имају исти укупан број бодова, приоритет има кандидат који је на пријемном испиту остварио већи број бодова.

ПРВИ КОНКУРСНИ РОК траје од 21.06. до 10.07.2022. године

Пријављивање кандидата је: oд 21.06 до 29.06.2022. године од 9 до 12 сати.
Провера склоности и способности (музичких, физичких и говорних) обавиће се у дане пријављивања од 12 сати.

ПРИЈЕМНИ ИСПИТ обавиће се 01.07.2022. године и то:
  • тест из српског језика – 01. 07. 2022. год. од 9 сати,
  • тест из опште културе-информисаности – 01.07.2022. год. од 11 сати

ОБЈАВЉИВАЊЕ ПРИВРЕМЕНИХ РАНГ – ЛИСТИ

• Привремена ранг листа кандидата 02.07.2022. године до 10 часова

ОБЈАВЉИВАЊЕ КОНАЧНЕ РАНГ – ЛИСТЕ СА РЕДОСЛЕДОМ КАНДИДАТА ЗА УПИС: 06. јула.2022. године

УПИС ПРИМЉЕНИХ КАНДИДАТА: 7, 8. и 9. јула 2022. године

ОСТАЛЕ ОДРЕДБЕ – ПОТРЕБНА ДОКУМЕНТА

Кандидати приликом пријаве подносе на увид ОРИГИНАЛНА ДОКУМЕНТА, а уз пријавни лист подносе следећа докумената:

• извод из књиге рођених (оригинал),
  • сведочанства свих разреда завршене средње школе (фотокопије-оригинал на увид),
  • диплома о положеном завршном, односно матурском испиту(фотокопија-оригинал на увид),
  • лекарско уверење,
  • фотокопија личне карте, ако је са чипом онда одштампана очитана лична карта,
  • доказ о уплати накнаде за проверу склоности и способности, односно пријемног испита (6000 дин.).
Школарина за самофинансирајуће студенте износи 60.000,00 динара, а за стране држављане 1.000 €.

Текући рачун : 840-0000002106666-68
Позив на број: 04-742121